3 Boyutlu Yazıcı ve Tasarım Atölyesi

Atölye Hakkında

  • Atölyemiz 7-9, 10-12 ve 13-17 yaş aralığındaki katılımcılar ile en fazla 5 kişilik gruplar halinde gerçekleşir.
  • Atölye çalışmamız için farklı gün ve saat seçenekleri mevcuttur.
  • Atölye çalışmamız 15 saat (10 oturum) sürecektir.
  • Atölye ücretimiz erken kayıt indirimi ile 650 TL dir. Erken kayıt indirimi peşin ödemelerde, 15 Aralık 2018 tarihine kadar geçerlidir.
  • Atölye ücretimize; atölye sırasında kullanılacak malzemeler ve atölye çalışması hizmeti dahildir.
  • Katılımcılar, atölye çalışmamıza kendi dizüstü bilgisayarları ile katılmalıdır. Dileyen katılımcılar firmamızdan bilgisayar kiralayabilmektedir.
  • Atölye çalışmamız sonunda katılımcılarımıza katılım belgesi verilecektir.

3 Boyutlu Yazıcı ve Tasarım Atölyesi

Çocuğunuzun görsel konularda yetenekli olduğunu düşünüyorsanız ya da hiç ilgili olmadığını ama onun da tüketimden üretime geçmesini, 3 boyutlu yazıcı ile kendi çizdiklerini üretebilmesini istiyorsanız bu atölyemiz tam size göre.

Atölyemizde, tüm dünyada mimar, tasarımcı ve mühendislerin yaygın olarak kullandığı programların, çocukların fiziksel ve görsel becerilerine göre sadeleştirilmiş, onların seviyelerin uygun hale getirilmiş versiyonlarını kullanıyoruz.

Bir ürün üretiminin tüm basamaklarının deneyimlendiği atölyemizde çocuklar kendi tasarımlarını kendileri çiziyor, 3 boyutlu yazıcıyı birebir kullanarak tüm problemleri ile baş etmeyi, 3 boyutlu yazıcıyı tam anlamıyla kullanmayı, çizimlerini 3 boyutlu yazıcıda üretmeyi ve sonrasında işlemeyi öğreniyorlar.

Atölyeler sonunda, çocuklar ekip arkadaşları ile geliştirdikleri, 3 boyutlu tasarım ve üretim projelerini, dönemlik düzenlediğimiz Maker Day etkinliklerinde tüm davetlilere sunuyorlar.

Çocuklar, atölyemiz, proje çalışması ve sunumlar sayesinde analitik düşünce yeteneği, problem çözme becerisi, içsel disiplin, başarı ve tatmin duygusu, kendine güven, ekip halinde çalışma kültürü ediniyorlar.

Maker Day nedir?
Maker Day, katılımcı çocuklarımızın projelerini davetlilere sunduğu, ailelerin çocuklarındaki gelişmeye tanık olduğu, farklı ekiplerin birbiri ile tanıştığı ve fikir alışverişinde bulunduğu, eğlence ve üretim dolu bir gündür. Dönem sonlarında rutin olarak organize edilir ve duyurulur.

Ön Kayıt Formu

Please wait...