mBot ile Robot ve Kodlama – 12019-01-04T18:28:24+02:00

mBot ile Robot ve Kodlama Atölyesi

Atölye Hakkında

  • Atölyemiz 7-9, 10-12 ve 13-17 yaş aralığındaki katılımcılar ile en fazla 4 kişilik gruplar halinde gerçekleşir.
  • Atölye çalışmamız için farklı gün ve saat seçenekleri mevcuttur.
  • Atölye çalışmamız toplamda 18 saat (12 oturum) sürecektir.
  • Atölye ücretimiz 975 TL‘dir. World, Maximum, Axess, CardFinans ve Paraf markalı kartlarınız için 9 taksite kadar ödeme seçeneği bulunmaktadır.
  • Atölye çalışmamızda firmamıza ait robot kitleri kullanmaktadır. Dileyen katılımcılarımız firmamızdan ayrıca robot kiti satın alabilmektedir.
  • Katılımcılar, atölye çalışmamıza kendi dizüstü bilgisayarları ile katılmalıdır. Dileyen katılımcılar  firmamızdan bilgisayar kiralayabilmektedir.

mBot ile Robot ve Kodlama – 1

12 oturum sürecek atölyemizin 8 oturumunda bilgi ve uygulama, diğer 4 oturumunda ekip halinde proje geliştirme çalışmaları yapıyoruz. Geliştirdiğimiz projeyi, Ocak 2018’de gerçekleştireceğimiz “Maker Day” etkinliğinde sergiliyoruz.

Katılımcımız atölye sonunda bir robotun hangi bileşenlerden oluştuğunu, nasıl toplandığını, sensör ve bileşenler ile uygulamalar yapmayı öğrenmiş , aldığı temel kodlama bilgisini kullanarak ekip arkadaşları ile bir robot projesi gerçekleştirmiş olur.

Atölye çalışmamız ile; katılımcılarımıza özgüven, analitik düşünme yeteneği, ekip çalışması kültürü, sorun çözme becerisi ve el becerisi kazandırmayı hedefliyoruz. Ayrıca katılımcılarımızın keşfetme, fikir geliştirme ve üretme kabiliyetlerini geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Ön Kayıt Formu