Pyhton Kodlama | Maker Eskişehir2019-02-05T10:43:32+02:00

Atölye Hakkında

  • Atölyemiz 7-9, 10-12 ve 13-17 yaş aralığındaki katılımcılar ile en fazla 5 kişilik gruplar halinde gerçekleşir.
  • Atölye çalışmamız için farklı gün ve saat seçenekleri mevcuttur.
  • Atölye çalışmamız 18 saat (12 oturum) sürecektir.

  • Atölye ücretimiz  900 TL dir. Dilerseniz 300 TL x 3 taksit olarak ödeme yapabilirsiniz. 

  • Atölye ücretimize; atölye sırasında kullanılacak malzemeler ve atölye çalışması hizmeti dahildir.
  • Katılımcılar, atölye çalışmamıza kendi dizüstü bilgisayarları ile katılmalıdır. Dileyen katılımcılar firmamızdan bilgisayar kiralayabilmektedir.
  • Atölye çalışmamız sonunda katılımcılarımıza katılım belgesi verilecektir.

Pyhton ile Kodlama Atölyesi

Çocuğunuz gerçek bir yazılım dili öğrenmek istiyorsa, geleneksel programlama dillerine göre daha kolay öğrenilen, temiz kod yapısı sayesinde “insan” tarafından da okunabilen, daha hızlı ve kolay programlama yapmamıza imkan veren, bilim, teknoloji, savunma, yapay zeka gibi konularda programlar geliştirilmesinde önemli bir rolü olan programlama dili Python ile tanışmasını öneriyoruz.

Atölyemizde çocuklar basit görevleri Python dili ile çözümleyerek kodlama dünyasına havalı bir giriş yapıyorlar ve gittikçe zorlaşan senaryolar üzerinden hem kodlamanın mantıksal akışını, kavramlarını hem de Python dilini öğreniyorlar.

Atölyeler sonunda, çocuklar ekip arkadaşları ile geliştirdikleri, Python tabalı uygulama projelerini, dönemlik düzenlediğimiz Maker Day etkinliklerinde tüm davetlilere sunuyorlar.

Çocuklar, atölyemiz, proje çalışması ve sunumlar sayesinde analitik düşünce yeteneği, problem çözme becerisi, içsel disiplin, başarı ve tatmin duygusu, kendine güven, ekip halinde çalışma kültürü ediniyorlar.

Maker Day nedir?
Maker Day, katılımcı çocuklarımızın projelerini davetlilere sunduğu, ailelerin çocuklarındaki gelişmeye tanık olduğu, farklı ekiplerin birbiri ile tanıştığı ve fikir alışverişinde bulunduğu, eğlence ve üretim dolu bir gündür. Dönem sonlarında rutin olarak organize edilir ve duyurulur.

Ön Kayıt Formu