mBot ile Robot ve Kodlama Atölyesi

Atölye Hakkında

  • Atölyemiz 7-9, 10-12 ve 13-17 yaş aralığındaki katılımcılar ile en fazla 5 kişilik gruplar halinde gerçekleşir.
  • Atölye çalışmamız için farklı gün ve saat seçenekleri mevcuttur.
  • Atölye çalışmamız 15 saat (10 oturum) sürecektir.
  • Atölye ücretimiz erken kayıt indirimi ile 650 TL dir. Erken kayıt indirimi peşin ödemelerde, 15 Aralık 2018 tarihine kadar geçerlidir.
  • Atölye çalışmamızda firmamıza ait robot kitleri kullanmaktadır. Dileyen katılımcılarımız firmamızdan ayrıca robot kiti satın alabilmektedir.
  • Katılımcılar, atölye çalışmamıza kendi dizüstü bilgisayarları ile katılmalıdır. Dileyen katılımcılar  firmamızdan bilgisayar kiralayabilmektedir.
  • Atölye çalışmamız sonunda katılımcılarımıza katılım belgesi verilecektir.

mBot ile Robot ve Kodlama – 1

Atölyemizde robot ile ilk defa tanışacak çocuklar için özel geliştirilmiş robot kitlerimizi kullanıyoruz. Çocuklar robot ile tanışıyor, bileşen ve sensörlerini tanıyor, kendileri monte ederek atölye boyunca kullanacakları robotlarını yapıyor ve ilk kodlarını yazarak robot ve kodlama dünyasına giriş yapıyorlar.

Atölyemizde her yaş grubuna özel olarak oluşturulmuş içerikler doğrultusunda çocuklar, gittikçe zorlaşan robot ve kodlama uygulamaları yapıyor, robotun farklı bileşen ve sensörlerini kullanarak projeler geliştiriyorlar. Ezbere bilgi ile değil, “neden ve nasıl” sorularını sorarak, danışmanlarımızın önlerine çıkardığı problemleri ekip halinde çözmeye çalışarak, birebir kendileri deneyimleyerek robot ve kodlama öğreniyorlar.

Çocuklar, bu sayede analitik düşünce yeteneği, problem çözme becerisi, içsel disiplin, başarı ve tatmin duygusu, kendine güven, ekip halinde çalışma kültürü ediniyorlar.

Atölyeler sonunda, çocuklar ekip arkadaşları ile geliştirdikleri, gerçek yaşam senaryolarına uygun robot projelerini, dönemlik düzenlediğimiz Maker Day etkinliklerinde tüm davetlilere sunuyorlar.

Maker Day nedir?
Maker Day, katılımcı çocuklarımızın projelerini davetlilere sunduğu, ailelerin çocuklarındaki gelişmeye tanık olduğu, farklı ekiplerin birbiri ile tanıştığı ve fikir alışverişinde bulunduğu, eğlence ve üretim dolu bir gündür. Dönem sonlarında rutin olarak organize edilir ve duyurulur.

Ön Kayıt Formu

Please wait...