mBot ile Robot ve Kodlama Deneme Atölyesi2019-01-04T18:28:25+02:00

mBot ile Robot ve Kodlama Atölyesi

Deneme Atölyesi Hakkında

  • Atölyemiz 7-9, 10-12 ve 13-17 yaş aralığındaki katılımcılar ile en fazla 4 kişilik gruplar halinde gerçekleşir.
  • Atölye çalışmamızın tarihi ve saati, atölye takviminin uygunluğuna göre sizinle birlikte kararlaştırılacaktır.
  • Atölye çalışmamız toplamda 1,5 saat (1 oturum) sürecektir.
  • Atölye ücretimiz 75 TL + KDV’dir. Deneme atölyesi için gerçekleştireceğiniz ödeme, güz dönemi atölyesine kayıt yaptırmanız durumunda ilgili atölyenin ücretinden düşülecektir.
  • Atölye çalışmamızda firmamıza ait robot kitleri kullanmaktadır. Dileyen katılımcılarımız firmamızdan ayrıca robot kiti satın alabilmektedir.
  • Katılımcılar, atölye çalışmamıza kendi dizüstü bilgisayarları ile katılmalıdır. Dileyen katılımcılar firmamızdan bilgisayar kiralayabilmektedir.

mBot ile Robot ve Kodlama Atölyesi

Atölye çalışmamızda öncelikle Arduino tabanlı mBot robot kitimizde yer alan ve robotumuzu oluşturacak parçaları tanıyoruz. Daha sonra bu parçaları birleştirerek robotumuzu oluşturuyoruz. Robotumuzu bilgisayarınız ile eşleştiriyoruz. 

Robotumuzu programlamaya geçemeden önce, algoritma mantığı ve kurgusu üzerine kafa yoruyoruz. Arayüzü çocukların ve başlangıç seviyesindeki kişilerin kullanımı için tasarlanmış bir uygulama üzerinden robotumuzu programlıyoruz.

Katılımcılarımız, atölye çalışmamızda 3 farklı disiplinle (robotik, elektronik ve yazılım) tanışma ve deneyimle imkanı buluyor.

Ön Kayıt Formu