Destek (Sıkça Sorulan Sorular)2019-01-04T18:28:23+02:00

Destek (Sıkça Sorulan Sorular)

Nasıl ön kayıt yapabilirim?

Web sitemizdeki atölye detay sayfalarında bulunan “Ön Kayıt Formu”nu doldurarak ya da bizi telefon (0 222 320 20 24) ile arayarak ön kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ön kayıt yaptırmanız, ilgili atölye çalışması için rezervasyon yaptırdığınız anlamına gelmemektedir. Atölye tarihinden önce ofisimize gelerek kesin kaydınızı yapmanız gerekmektedir.

Hangi atölye çalışmasını tercih etmeliyim?

Ofisimize gelerek hem maker alanımızı görebilir hem de danışmanlarımız ile görüşerek size uygun atölye çalışmasının hangisi olduğunu belirleyebilirsiniz.

Atölyeler katılımcıya ne(ler) kazandırır?

Atölye çalışmalarımız; katılımcılara özgüven, analitik düşünme yeteneği, ekip çalışması kültürü, sorun çözme becerisi ve el becerisi kazandırır. Ayrıca keşfetme, fikir geliştirme ve üretme kabiliyetlerini geliştirmeyi hedefler.

Maker hareketi (maker movement) nedir?

Maker hareketi (maker movement), teknolojinin gelişmesi ve yaygınlaşması ile birlikte geleneksel süreçler yerine, paylaşım ve tasarım odaklı hale dönüşmüş üretim hareketidir.

“Kendin yap” (Do It Yourself) akımının teknoloji ile harmanlanıp, hobicilikten üreticiliğe geçmiş hali de denebilir.

Üreten, kodlayan ve bunları paylaşan herkes “maker”dır. Robot yapmaktan web sayfası yapmaya, ürün tasarlamaktan oyun kodlamaya, takı tasarlamaktan cam ya da ağaç ürün işlemeye kadar üretim odaklı olan her şey maker hareketi içinde sayılabilir.

Maker alanı nedir?

Hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyenlerin atölye çalışmalarına katılabildikleri, projeleri üzerinde çalışabildikleri, diğer katılımcılarla aynı ortamda yer alarak bilgi ve kaynak paylaşımı yapabildikleri üretim alanıdır.

Maker alanı oluşturma fikri nereden doğdu?

Biz sürekli hayaller kuran, bunları gerçekleştirmek için teknolojiyi kullanan, denemekten korkmayan çocuklardık. Kariyerimiz de bu özelliklerimiz ışığında şekillendi. Uzun yıllar bilişim sektöründe birçok büyük ve önemli projede yer aldık. 2013 yılında Kreatif İşler markası ile dijital ajansımızı kurduk.

Sürekli bir şeyler geliştirmeyi ve çalışırken eğlenmeyi seven bir ekibiz. Bir maker alanı oluşturarak, özellikle çocukları güncel teknolojiler ile tanıştırmayı, bu teknolojilerle neler üretebileceklerini tecrübe etmelerini, maker çalışmaları ile ilgilenenlere ise çalışma alanı sunmayı ve birbirleri ile paylaşımda bulunarak ortak projeler üretmelerine imkan sağlamayı istedik.

Amacımız, hayal gücü geniş, kreatif ve üretken bir nesilin yetişmesine katkı sağlamak.

Atölye çalışmaları hakkında detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim?

Maker alanımız ve çalışmalarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak ve atölye çalışmalarımıza ön kayıt yaptırmak için web sitemizde bulunan formlar üzerinden bize ulaşabilir, dilerseniz de maker alanımıza gelerek danışmanlarımızla birebir görüşebilirsiniz.

Maker alanımız şehir merkezinde ve ulaşımı kolay bir lokasyondadır. Katılımcılarımız atölye çalışmasındayken velilerin keyifli vakit geçirebileceği bir bekleme alanına sahip maker alanımız, güvenlikli bir binada yer almaktadır.