Teknolojiye Merhaba Atölyesi2019-01-04T18:28:24+02:00

Teknolojiye Merhaba Atölyesi

Atölye Hakkında

  • Atölyemiz 4-6 yaş aralığındaki katılımcılar ile en fazla 4 kişilik gruplar halinde gerçekleşir.
  • Atölye çalışmamız Cumartesi günleri 12:00 – 13:00 saatleri arasında 1 oturum olarak gerçekleşecektir.
  • Atölye çalışmamız toplamda 12 saat (12 oturum) sürecektir.
  • Atölye ücretimiz 720 TL‘dir. World, Maximum, Axess, CardFinans ve Paraf markalı kartlarınız için 9 taksite kadar ödeme seçeneği bulunmaktadır.
  • Atölye ücretimize; atölye sırasında kullanılacak malzemeler ve atölye çalışması hizmeti dahildir.

Teknolojiye Merhaba Atölyesi

Okul öncesi çocukların karmaşık dijital konseptleri, günlük hayatları ile ilişki kurarak öğrenmelerine yardımcı olan kinestetik aktiviteler yapıyoruz. Atölyemizde gerçekleştireceğimiz kinestetik aktiviteler sayesinde, fiziksel öğrenmeye çok iyi tepki veren özellikle 4-6 yaş grubu çocuklar bilgisayar başında saatler geçirerek öğrenebileceği kavramları 1’er saatlik oturumlar ile verimli bir şekilde, ezberlemeden, deneyimleyerek öğreniyorlar.

Atölye çalışmasında katılımcılarımızın algoritma yapısı, program akışı, programlama, hata bulma ve hata giderme, döngüler, fonksiyonlar, değişkenler, model(pattern) eşleme, ikili sistem sayıları, görsellerin bilgisayarda nasıl gösterildiği, kriptoloji, internetin güvenli kullanımı konularını çeşitli araçlar, görseller, şekiller, oyunlar ve eğlenceli uygulamalar aracılığı ile tanımalarını amaçlıyoruz.

Atölye çalışmamızda çocuklara grup çalışması kültürü, yaratıcılık, sorun çözme becerisi, planlama becerisi ve analitik düşünme yeteneği kazandırmayı hedefliyoruz.

Ön Kayıt Formu